Sorteren en recycleren kan je leren

Spelend leren in het containerpark 

Schrijf je in

Georganiseerd door

  • Stad Antwerpen - Stadsbeheer
  • Website

Duurtijd

1 uur

Locatie

  • Antwerpen, Berchem, Berendrecht - Zandvliet - Lillo, Borgerhout, Deurne, Hoboken

Geschikt voor

  • Kleuteronderwijs: 3
  • Lager onderwijs: 1 - 6
  • Secundair onderwijs: 1 - 7

Beschikbaarheid

Prijs

  • Gratis

Wat stop ik in een PMD-zak? Waarvoor staan KGA en ferro? Wat gebeurt er met grofvuil? De Belgische containerparken slagen er in om bijna 90% van zijn afval te sorteren. Het is belangrijk dat leerlingen kennis hebben over afval en hoe ze ermee omgaan. De containerparken van Antwerpen nodigen je uit voor een klasuitstap. Het doel van de uitstap is dat leerlingen iets bijleren over afval, recycleren, sorteren en de werking van het containerparken.

Een medewerker van het containerpark leidt de groep rond en leerlingen kunnen vragen stellen. We passen de inhoud van het bezoek aan, aan de leeftijd, het onderwijstype en de verwachtingen van de leerkracht. 

Hoe reserveren? Contactgegevens containerparken

Containerpark Berchem
Arbeidersstraat 2a
2600 Berchem 
tel. 03 230 81 49 
containerpark.berchem@stad.antwerpen.be 

Containerpark Deurne
Belcrownlaan 1A
2100 Deurne
tel. 03 325 72 70 
containerpark.deurne@stad.antwerpen.be

 

Containerpark Hoboken
Smallandlaan 8
2660 Hoboken
tel. 03 830 17 26 
containerpark.hoboken@stad.antwerpen.be

Containerpark Kiel
Kielsbroek
2020 Antwerpen 
tel. 03 238 63 55 
containerpark.kiel@stad.antwerpen.be 
 

Containerpark Linkeroever 
Blancefloerlaan 179 B
2050 Antwerpen 
tel. 03 252 77 32 
containerpark.linkeroever@stad.antwerpen.be 
 

Containerpark Luchtbal 
Noorderlaan 500
2030 Antwerpen 
tel. 03 338 48 98 
containerpark.luchtbal@stad.antwerpen.be 
 

Containerpark Wilrijk
Neerlandweg 44
2610 Wilrijk 
tel. 03 825 12 89  
containerpark.wilrijk@stad.antwerpen.be 
 

Containerpark Berendrecht-Zandvliet-Lillo
Derdeweg 3
2040 Antwerpen 
tel. 03 569 16 45 
containerpark.zandvliet@stad.antwerpen.be

Tip van de containerparken voor de jongste bezoekers (kleuterklassen en 1e jaar basis): aangezien de rondleiding actief is, is het aangeraden om deze activiteit te boeken in het voorjaar (april - juni) op een woensdagvoormiddag. 

De leerkracht overlegt met stad Antwerpen wat het doel is van de rondleiding. Zo kan de rondleiding worden afgestemd aan de verwachtingen en leeftijd van de leerlingen. Daarna wordt er besproken welk materiaal eventueel nodig is om de uitleg op een speelse en leerrijke manier over te brengen.

Thema's
  • Milieu