Beweeg en Word Bewogen

Vertellen, dansen, zingen, tekenen … Je beweegt en je wordt bewogen door kunst.

Schrijf nu in

Georganiseerd door

Duurtijd

  • 2 uren

Locatie

Geschikt voor

  • Kleuteronderwijs: 3
  • Lager onderwijs: 1 - 2

Beschikbaarheid

  • Hele schooljaar beschikbaar

Prijs

Vertellen, dansen, zingen, tekenen … Je beweegt en je wordt bewogen door kunst. Hoe voelen de personages zich? En wat doen ze als ze uit het schilderij stappen? Hoe klinken de kleuren als we ze proberen te zingen? Wat vind je grappig of misschien treurig?  Welke bewegingen zien we in het werk en kunnen we die nadoen? Herken je jezelf of je vriendjes hierin?

Een enthousiaste gids neemt de kinderen in groepjes van 12 mee op pad. Tijdens de rondleiding ontdekken ze samen een aantal schilderijen in het oude en het nieuwe museum. Kijken, vertellen, ruiken, luisteren, voelen, dansen, tekenen, … De rondleiding prikkelt alle zintuigen en heeft aandacht voor de verschillende talenten van kinderen. Het is een bezoek dat hen allesbehalve onbewogen laat.

Alles open / Alles toe
Meer info over de groepsgrootte

De aanbevolen groepsgrootte is 12 kinderen, de maximale groepsgrootte is 15 kinderen. Er is geen minimum aantal deelnemers, maar de vergoeding van de gids (105 euro) blijft hetzelfde ook al zouden er minder kinderen deelnemen. 

Meer informatie over de prijs

De kostprijs per groep is 105 euro voor een rondleiding van 2u. Je boekt je bezoek via het contactformulier op onze website. Door de grote drukte raden we je aan om je bezoek minstens een maand op voorhand in te plannen.

Meer info over de locatie

De gids wacht jou en je groep op in de onthaalruimte van het museum. Je kunt deze ruimte binnenwandelen via de ingang aan de linkervoorzijde van het museum. De ingang wordt aangeduid aan de hand van zwarte borden.

Met Dynamo op Weg kan je gratis met het openbaar vervoer naar het museum. Vraag je gratis rit hier aan: https://www.cultuurkuur.be/subsidies/dynamo-op-weg

Meer info over de duurtijd

Een bezoek duurt maximaal 2u en houdt rekening met een 30-tal minuten voor toiletbezoek, koekje eten, bezoek aan vestiaire enz.

Toegankelijkheid

Onze rondleidingen zijn steeds rolstoeltoegankelijk. In geval van slechtziende/blinde of slechthorende/dove kindjes neem je best even contact op. Dan kijken we of we een rondleiding op maat kunnen aanbieden. 

Kleutermenu/Buitengewoonmenu

Deze activiteit kan je ook boeken in het kader van Kleutermenu-Buitengewoonmenu als je school een goedgekeurde aanvraag heeft ingediend via de onderwijsdatabank ten laatste 15 juni 2025.  Meer info over het reglement en de voorwaarden vind je hier terug.

Locatie
Thema's
  • Cultuur
  • Beeldende kunsten
  • Sterk in je schoenen, goed in je vel
Extra ondersteuning
  • Rolstoeltoegankelijk

Gerelateerde activiteiten