Interactieve rondleiding voor kleuters

Interactieve rondleiding: Een speelse reis langs de schatten van DIVA.  


 

Schrijf nu in

Duurtijd

Locatie

Geschikt voor

  • Kleuteronderwijs: 3
  • Lager onderwijs: 1 - 2

Beschikbaarheid

  • Hele schooljaar beschikbaar

Prijs

Kleuters maken op een speelse manier kennis met waarde, materialen en herkomst. Het kinderboek Tiffany en het Rovershol vormt de rode draad van de activiteit. 

De kinderen volgen een verhalend parcours door het museum en krijgen onderweg opdrachten die hen laten luisteren, vertellen, bewegen, fantaseren en onderzoeken.  

Samen met een gids leren de kleuters waar voorwerpen van gemaakt worden. Waar komen kostbare materialen vandaag? Hoe komen ze bij ons terecht? Wat zijn de verbanden tussen vroeger en vandaag? Wat is waardevol? En is dat voor iedereen eerlijk?

 

Wat kleuters na deze rondleiding kunnen:

- Vertellen waar kostbare materialen vandaan komen  

- Het verband leggen tussen een voorwerp en zijn oorsprong  

- Verschillen herkennen tussen vroeger en nu  

- Nadenken over wat iets waardevol maakt en of dat eerlijk verdeeld is  

- Materialen onderzoeken met hun zintuigen

Alles open / Alles toe
Meer info over de groepsgrootte

Maximaal 15 leerlingen per groep, vergezeld door minstens 1 leerkracht (maximum 2 groepen op hetzelfde moment).

Meer informatie over de prijs

73 euro per groep/gids. Museumtoegang gratis voor schoolgroepen .

Meer info over de locatie

Kom je met de klas naar DIVA? Dan kan je via dynamoOPWEG gratis gebruik maken van het aanbod van De Lijn. Je hebt recht op gratis openbaar vervoer met bus of tram, volgens de vaste dienstregeling, tijdens de daluren en met maximaal 30 personen

Registreer je op www.cultuurkuur.be en vraag online een vervoersbewijs aan. Meer informatie op: www.cultuurkuur.be/dynamoopweg

Meer info over de duurtijd

Rondleidingen kunnen vanaf 10.00 tot 16.00 uur.

Kleutermenu & Buitengewoonmenu

Deze activiteit kan je ook boeken in het kader van Kleutermenu-Buitengewoonmenu als je school een goedgekeurde aanvraag heeft ingediend via de onderwijsdatabank ten laatste 15 juni 2026.  Meer info over het reglement en de voorwaarden vind je hier terug.

Voor- en/of natraject

DIVA maakte een handleiding met meer info over de rondleiding, tips en advies voor een voor- en natraject in de klas.

Nieuwe woordenschat

een museum 

diamant 

goud 

zilver 

een mijn 

rijk 

arm 

een rover / een dief

een hol 

een juweel 

een ring 

een armband 

een schat 

een schatkist 

een kluis 

echt 

nep/vals 

een mes 

een vork 

een lepel 

een glas 

een bord 

verzamelen 

kunst 

een kamer 

een kast 

aanraken 

stappen 

stil zijn 

Locatie
Documenten
Thema's
  • Cultuur
  • Erfgoed
  • Mens & maatschappij
  • Geschiedenis
Extra ondersteuning
  • Cultuurschakel
  • Rolstoeltoegankelijk

Gerelateerde activiteiten