Ondersteuning Meerdaagse uitstappen

Stad Antwerpen ondersteunt leerlingen uit de 2de en 3de graad lager onderwijs en leerlingen uit vergelijkbare groepen uit het buitengewoon lager onderwijs zodat ze doorheen hun schoolloopbaan tegen verminderd tarief op meerdaagse uitstap kunnen gaan en zo samen een unieke ervaring kunnen beleven.

Deze financiële ondersteuning voor meerdaagse uitstappen is voor scholen op het grondgebied van de stad Antwerpen.

 

Ligt je buitengewone school lager onderwijs buiten het grondgebied van stad Antwerpen en zijn er leerlingen van je school gedomicilieerd in stad Antwerpen? Dan hebben zij recht op deze ondersteuning. Neem bij vragen contact op met stad Antwerpen, dienst Onderwijs.

 

 

Dien hier je aanvraag voor schooljaar 2023-2024 in.
Alles open / Alles toe
Voor wie is de ondersteuning?

Voor leerlingen uit de 2de en 3de graad lager onderwijs en leerlingen uit vergelijkbare groepen uit het buitengewoon lager onderwijs.

Hoeveel bedraagt de ondersteuning?

De ondersteuning bedraagt 18 euro per nacht per leerling. 

Elke leerling wordt ondersteund voor maximaal 12 nachten gedurende de ganse schoolloopbaan van de leerling in het lager onderwijs (2de en 3de graad) en met een maximum van 4 nachten per klas per schooljaar.

De 12 nachten zijn flexibel op te nemen. Een school kan bijvoorbeeld 3 ondersteunde uitstappen van 4 nachten organiseren gedurende de schoolloopbaan, of ze kan kiezen voor een combinatie van 2 keer 2 nachten en 2 keer 4 nachten. Of een andere combinatie.

Welke voorwaarden zijn er aan de ondersteuning?
  • De meerdaagse uitstappen kaderen in het leerplan en hebben een pedagogische meerwaarde.
     
  • De meerdaagse uitstappen vinden plaats in het kader van extra-murosactiviteiten.
     
  • De meerdaagse uitstappen vinden plaats op schooldagen.
     
  • De meerdaagse uitstappen sluiten geen leerlingen uit.
     
  • De optelsom van de ondersteuning per nacht en het bedrag dat aan de ouders gevraagd wordt, overschrijdt niet de effectieve kostprijs van de uitstap.
     
  • De school respecteert de maximumfactuur.
Hoe vraag je de ondersteuning aan?

Nieuwe aanvragen voor ondersteuningen voor meerdaagse uitstappen kan je indienen vanaf 16/08. Je hebt hiervoor de tijd tot en met 30/09.

Om een aanvraag in te dienen dient de school volgende stappen uit te voeren:

  • Surf naar onderwijs.csjdatabank.be. (U gebruikt best Mozilla Firefox als browser.) Dit is de onderwijsdatabank van de stad waar u een overzicht kan terugvinden van alle ondersteuningen die kunnen worden aangevraagd door een school.
     
  • Volg de instructies op het startscherm om correct in te loggen in het systeem.
     
  • Klik in de rechternavigatiebalk onder 'Aanvragen en formulieren' op 'Nieuwe aanvraag'.
     
  • Druk op de knop 'Invullen' bij de aanvraag 'ondersteuning meerdaagse uitstappen'.
     
  • Vul de aanvraag in en klik op 'Indienen'.

Lees hier het volledige reglement

 

Vraag ook zeker het Sociaal Fonds aan voor een bijkomende ondersteuning van de ouders.